Category Archives: Archiwum

WĘGORZEWO- MIASTO PRZYJAZNE FESTIWALOWICZOM

Nie byłoby  ponad dwudziestoletniej historii festiwalu bez życzliwości mieszkańców Węgorzewa. Miło jest nam poinformować, że  przyszłoroczna, XXI  edycja festiwalu, odbędzie się w zupełnie nowym otoczeniu  społecznym.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  tych wszystkich, którzy  planują spędzenie przedłużonego weekendu w Węgorzewie w czasie festiwalu, organizatorzy i niżej  wymienione podmioty  proponują:

(więcej…)

SEVEN FESTIVAL 2014- znamy pierwsze gwiazdy!

„20lecie Moonshine”   COLLAGE  WYDARZENIEM ARTYSTYCZNYM SEVEN FESTIVAL.

DECAPITATED   PO RAZ PIERWSZY W WĘGORZEWIE 

           Poszerza się lista zespołów, które zagrają na przyszłorocznej edycji Seven Festival. Do już wcześniej potwierdzonych  doszły dwie kolejne grupy  – Collage i Decapitated.      

COLLAGE to jeden z pierwszych Polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu.  Zespół powstaje w roku 1985.  Ich pierwszy CD pt. „Baśnie”  ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic. W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma „Tylko Rock” uznają Collage siódmą najlepszą Polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją.

W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage, Collage nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album „Moonshine”. W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei. Płyta „Moonshine” odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma „Tylko Rock” płyta „Moonshine” znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.

Oto jak o Collage pisze najważniejsza i najbardziej prestiżowa strona na świecie poświęcona Rockowi progresywnemu – Progarchives.

(więcej…)

Warsztaty dziennikarskie, siatkówka plażowa i …. niespodzianka.

975804_599083_baner_180x180_0

Zgodnie z hasłem przewodnim Festiwalu w Węgorzewie –  Music & More  – tereny festiwalowe  będą  wypełnione  atrakcjami! Festiwalowe Jury, które tworzą wybitni dziennikarze, kryje w sobie wiele muzycznych  talentów. Zamierza  się nimi  podzielić w ostatni dzień festiwalu z szerszą widownią. Na chwilę obecną projekt okryty jest tajemnicą, ale przeszłość muzyczna Tomka Konfederaka, Michała Kirmucia  czy też Michała Michalika każe z niecierpliwością czekać na  postawienie przysłowiowej  kropki na i. (więcej…)

Znamy już ostatni zespół zagraniczny, który zamyka tegoroczny Seven Festival

975804_599083_baner_180x180_0

Informujemy, że znamy już ostatni zespół zagraniczny, który zamyka tegoroczny line-up XX edycji Seven Festival. Zespołem  tym jest  DARK TRANQUILLITY. (więcej…)

Kolejne zespoły 7 Festival już znane!

975804_599083_baner_180x180_0

Chcemy was poinformować o kolejnych zespołach, które będą brały udział na 7 Festival. Oto nazwy kolejnych wykonawców i kilka słów o nich samych: (więcej…)

Spędź koniec weekendu z Juwenaliami!

Jak zawsze mamy dla Was mnóstwo atrakcji! (więcej…)

Niespodziewany sukces juwenaliowego projektu Polak Potrafi

juwenalia 2013

W tym roku białostockie Juwenalia dołączyły do serwisu PolakPotrafi.pl – dzięki tej współpracy impreza studentów miała szansę otrzymać dodatkowe 10 000 zł. (więcej…)

Juwenaliowe wieczorki literackie

82780205 (1)

Już dziś o 19:00 w Cafe Opera KAJAR przy ul. Odeskiej 1 rozpoczną się Wieczorki Literackie. To
już druga edycja tej imprezy towarzyszącej. Jak zapowiadają Organizatorzy, każda zgłoszona osoba
będzie mogła zaprezentować swoją twórczość przed szerszą publicznością. (więcej…)

Tom Forester kolejną gwiazdą białostockich Juwenaliów!

tom-forester-juwe-400-x-400

Już 16 maja (czwartek) na głównej scenie koncertowej „Dni kultury studenckiej – Juwenalia 2013
Białystok” finałowy występ będzie należał do DJa i producenta muzycznego z naszego regionu –Toma
Forestera. (więcej…)

Jesteśmy goli!

jestesmy goli

Nadzy studenci wyjdą na ulice!
(więcej…)