Category Archives: 2013

oifp logo

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej premiera pełnego emocji i barw widowiska – opery Giuseppe Verdiego „Traviata”. Krytycy muzyczni określają  tę operę jako  najdoskonalsze  dzieło kompozytora. Verdi uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców operowych. W tym roku  przypada  200 rocznica urodzin Giuseppe Verdiego i 160 rocznica wystawienia „Traviaty”. (więcej…)

Za kulisami

logo dramatyczny

Druga audycja z cyklu „Za kulisami” to rozmowa z panem inspicjentem Jerzym Taborskim (więcej…)

20. 12. 2013 Premiera Traviaty w Operze i Filharmonii Podlaskiej!

oifp logo

Soliści, chór, orkiestra, ekipa techniczna – wszyscy przygotowują się do premiery. 20 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej wielka premiera opery Giuseppe Verdiego „Traviata”. Krytycy muzyczni określają  tę operę jako  najdoskonalsze  dzieło kompozytora. (więcej…)

Czas pracy w służbie zdrowia – bezpłatny wykład dla Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

UMB

Biuro karier zaprasza! Więcej informacji pod adresem: http://www.umb.edu.pl/komunikaty_studenci/7463,Czas_pracy_w_sluzbie_zdrowia_-_bezplatny_wyklad_dla_Studentow_i_Absolwentow_Uniwersytetu_Medycznego_w_Bialymstoku

Co ludzie mówią na temat Wicked Festu?

Wicked Fest- opinie ludzi by Radiosupeł on Mixcloud

Wywiad z Krzyśkiem Sokołowskim, wokalistą zespołu Night Mistress

Wywiad z wokalistą Night Mistress, Krzysztofem Sokołowskim. by Radiosupeł on Mixcloud

Wywiad z Januszem Grabowskim, basistą Divine Weep; 30.11.2013

Wywiad z basistą Divine Weep, Januszem Grabowskim by Eryk Cekała on Mixcloud

NIEZWYKŁY PLAKAT I MAGICZNE ZDJĘCIE

oifp logo

Na słupach ogłoszeniowych pojawił się plakat z Tomkiem Frankowskim promujący piątkowy koncert kolęd.  Piłkarz, były reprezentant Polski, czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy przekonuje: „Dwie widownie, jedno miasto”. Ale ten plakat niezwykły jest też z innego powodu. Można na nim odnaleźć zdjęcie z próby do opery „Traviata”.  Dzięki nowoczesnym technologiom zdjęcie „ożywa”.

  (więcej…)

OPERA MŁODYCH PRZY ODESKIEJ

oifp logo

Na kolejne spotkanie z młodymi muzykami zaprasza Opera i Filharmonia Podlaska. W sobotę o 16:00 przy ulicy Odeskiej 1 kolejna edycja Opery Młodych. Tym razem zagrają uczniowie  z Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 w Białymstoku oraz pianiści kształcący się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. Inicjatywa takich koncertów zrodziła się na spotkaniach dyrektorów szkół muzycznych z Białegostoku i z regionu z dyrekcją Opery i Filharmonii Podlaskiej. (więcej…)

22.11.2013 KONCERT SYMFONICZNY Z GWIAZDAMI

oifp logo

Zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach (2012) oraz laureat V Międzynarodowego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (2011) poprowadzi w piątek Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Daniel Smith to australijski dyrygent cieszący się międzynarodową sławą i uznaniem. Koncertował z orkiestrami w Szwecji, Francji, Kanadzie, Rumunii, Danii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Bułgarii. (więcej…)