Kierunki studiów i organizacje studenckie – Dzień Otwarty UMB 2016 cz. 1.

13012748_1075321442528493_2575166230171389363_nSerdecznie zapraszamy do wysłuchania pierwszej części wywiadów z kierunkami studiów oraz organizacjami studenckimi działającymi na naszej Uczelni.

W pierwszej części:

  • Akademicki Związek Sportowy (AZS)
  • Młoda Farmacja Białystok oraz kierunek: Farmacja
  • Pielęgniarstwo
  • Polskie Stowarzyszenie Studentów Stomatologii (PTSS) oraz kierunek: Lekarsko-Dentystyczny

 

 

 

Akademicki Związek Sportowy – Klub jest Organizacją studencką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. KU AZS Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku funkcjonuje od 1950 roku, co zapoczątkowało AZS w calym środowisku białostockim. Z dr Marcinem Kwiatkowskim rozmawiał Adrian Kubiszewski.

 

 

Młoda Farmacja jest prężnie rozwijającą się Sekcją Studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (PTFarm). Oddział w Białymstoku powstał 10 kwietnia 2001 roku. Zrzesza studentów Farmacji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju Uczelni, a także kreować fachowy wizerunek farmaceuty w naszym społeczeństwie.
Młoda Farmacja Białystok organizuje liczne akcje, które skierowane są nie tylko do studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ale także do Farmaceutów i innych osób zainteresowanych branżą medyczną i opieką farmaceutyczną.
Z przewodniczącą Młodej Farmacji Białystok, Pauliną Kupidłowską, rozmawiał Adrian Kubiszewski.

 

 

Pielęgniarstwo – zawód, w którym edukacja, poświęcenie i trud spotykają się z niewspółmiernym docenieniem tego zawodu. Jak ten kierunek wygląda na naszej Uczelni, przedstawiły dwie studentki studiów magisterskich tego kierunku. Rozmawiał Adrian Kubiszewski.

 

 

PTSS, czyli Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii to organizacja studencka zrzeszająca studentów kierunku lekarsko-dentystycznego z całej Polski. Z członkiem PTSSu, Emilią Guzek, rozmawiał Adrian Kubiszewski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *