Wpisz przynajmniej słowo,

a znajdziemy audycję za Ciebie

Polska C-dur #1 – KULTuralny początek (feat. Kazik Staszewski)
11 sty

Polska C-dur #1 – KULTuralny początek (feat. Kazik Staszewski)

Polskie piosenki napierają nas ze wszystkich stron - może mieć to związek z tym, że mieszkamy w Polsce. W gąszczu utworów równie łatwo przegapić muzyczne perły, jak i napsuć sobie krwi kakofonią bez duszy. Skąd wiedzieć czego słuchać, skoro zewsząd zalewani jesteśmy jednym i tym samym muzycznym strumieniem?
Wychodzimy Wam naprzeciw z audycją Polska C-dur, w której Dominik Lubowicki przedstawi Wam polskie kawałki, które być może znacie, a być może nawet nie wiecie, że chcecie poznać.
Będą również muzyczni goście - a jako, że liczy się dobre pierwsze wrażenie, to gościem pierwszej audycji jest nie kto inny, jak Kazik Staszewski, lider i wokalista Kultu, którego z resztą przedstawiać nie trzeba. Zapraszamy do słuchania - gdzie i kiedy chcecie!

  

 

 

Wróżby wszelakie 2: chiromancja, filiżanki, fusy i tarot
02 sty

Wróżby wszelakie 2: chiromancja, filiżanki, fusy i tarot

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części Wróżb Wszelakich. O różnych sposobach wróżenia opowiada tym razem także Maja. W tym odcinku powiemy trochę o chiromancji, kubeczkach lub też filiżankach, wróżeniu z fusów i tarocie. Na końcu filmu znajdziecie "wybierz kartę" czyli rozkład tarota na najbliższy czas specjalnie dla Was! 🔮

  

 

 

Między Nami Neuronami: Odcinek 2 – Elektrowstrząsy
26 gru

Między Nami Neuronami: Odcinek 2 – Elektrowstrząsy

Autorami niniejszego materiału są członkowie SKN przy klinice Psychiatrii UMB.

W drugim epizodzie "Między Nami Neuronami" Łukasz i Stefan biorą na tapet metodę leczenia elektrowstrząsami i zastanawiają się, czy popkultura nie poddała ich obrazu wykrzywieniu. Czy dziś stosuje się tę metodę terapii? Jeśli tak, to w czym? Czy jest ona skuteczna? Zapraszamy do wysłuchania tego obalającego mity odcinka. "Między Nami Neuronami" to cykl podcastów przygotowanych przez członków Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Psychiatrii UMB. Autorzy w trakcie spotkań poruszają tematy historyczne, kulisy różnych terapii, a także rozmawiają z ciekawymi gośćmi. Wszystkie informacje zawarte w materiale są połączeniem wiedzy medycznej oraz opinii twórców, nie mogą stanowić podstawy do autodiagnostyki, rozpoczynania autoterapii, lub rezygnowania z już podjętych kroków terapeutycznych.

Wróżby wszelakie: historia andrzejek i przyszłość w cieniu wosku
19 gru

Wróżby wszelakie: historia andrzejek i przyszłość w cieniu wosku

Z okazji zbliżających się Andrzejek zapraszamy Was na audycję w dwóch odcinkach o tematyce wróżbiarsko-andrzejkowej. Dziś przenosimy się w magiczny świat tradycji pełnej wróżb i tajemnic 🕯️🔮 Ola i Kinga przedstawią historię tego wyjątkowego dnia oraz tajemnicze praktyki wróżebne, które od wieków towarzyszą Andrzejkom. Królową tego odcinka jest tradycja lania wosku przez dziurkę od klucza. Dowiecie się, jak interpretować kształty wosku i co mogą one zdradzić o Waszej przyszłości oraz jak właściwie powinno się to robić. Miłego słuchania!

  

 

 

Herbatka z Samorządem | Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji
19 gru

Herbatka z Samorządem | Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji

Minął miesiąc od wyborów parlamentarnych, w tym czasie doczekaliśmy się pierwszym obrad Sejmu X kadencji, które przyniosły za sobą wiatr zmian - przetasowania w większości sejmowej, zmiany w prezydium Sejmu oraz potencjalnie wielkich zmian w składzie Rady Ministrów. Razem z naszymi przyjaciółmi z Samorządu - Kubą, Julkiem i Natalią niecierpliwie czekaliśmy na ten dzień, wspólnie na bieżąco wymienialiśmy się naszymi opiniami z pierwszych dwóch dni obrad Sejmu, po czym postanowiliśmy siąść przed mikrofonami w Żółtym Studiu i podzielić się z Wami naszymi opiniami, obserwacjami oraz przewidywaniami na najbliższe posiedzenia parlamentu.

Między Nami Neuronami: Odcinek 1 – Muzykoterapia
19 gru

Między Nami Neuronami: Odcinek 1 – Muzykoterapia

W pierwszym epizodzie "Między Nami Neuronami" Łukasz i Stefan przyjrzą się Muzykoterapii oraz w ogóle interpretacji dźwięków przez ludzki mózg - a przez to ich wpływowi na cały organizm.
"Między Nami Neuronami" to cykl podcastów przygotowanych przez członków Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Psychiatrii UMB. Autorzy w trakcie spotkań poruszają tematy historyczne, kulisy różnych terapii, a także rozmawiają z ciekawymi gośćmi.

Słowo o Postpunku |Sad Lovers & Giants| |Siouxsie and the Banshees|
19 gru

Słowo o Postpunku |Sad Lovers & Giants| |Siouxsie and the Banshees|

Pierwsza od dawna audycja muzyczna od Supła, która stanowi zaproszenie do świata muzyki postpunk. Piotrek i Weronika przeprowadzą Was przez krótką historię postpunku i zaprezentują nieco twórczości wybranych przez siebie zespołów: Sad Lovers & Giants oraz Siouxsie and the Banshees, a żeby dodać trochę kolorytu, stronę muzyczną otwiera banger od Killing Joke. Czym jest postpunk? Jakie emocje może wywoływać? Dowiecie się tego na własnej skórze nurkując w tej audycji. Posłuchajcie, co przygotowali dla was święty krów i supłowa młoda.

Herbatka z Samorządem UMB, czyli idźcie na wybory!
09 paź

Herbatka z Samorządem UMB, czyli idźcie na wybory!

Audycja ma na celu zachęcić społeczność studentów (i nie tylko!) do czynnego wzięcia udziału w nadchodzących wyborach. Naszymi gośćmi w studiu zielonym byli Jakub Zadykowicz oraz Juliusz Błażewicz z Samorządu Studentów UMB. Wywiązała się pomiędzy nami długa i ciekawa rozmowa, w której chłopaki zajęli role niekwestionowanych ekspertów. Mogliśmy ich wypytywać całymi godzinami, ale postanowiliśmy wreszcie postawić kropkę. Nic straconego - jest spora szansa, że jeszcze się z nimi w studiu spotkamy.